Bábes Bolyai Egyetem, Pedagógia És Alkalmazott Didaktika Intézet | Babeş – Bolyai Tudományegyetem

Minden jog fenntartva © 2022, GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!

Babes bolyai egyetem

Színház és Film Kar, Babeș–Bolyai Tudományegyetem

  1. Mi a véleményetek a Babeş-Bolyai Tudományegyetem magyar szakjáról? (Kolozsvár)
  2. 7018b használati útmutató
  3. Lebilincselő karácsony 2007 teljes film
  4. Tabletre játékok telepítése pendrive
  5. Egyetemi Csillagda, Babeș–Bolyai Tudományegyetem

Egyetemi Csillagda, Babeș–Bolyai Tudományegyetem

A Színház és Film Karnak nemcsak oktatási, hanem tudományos kutatási és művészeti alkotói küldetése is van, amelyek megoszlanak a kínált művészeti szakterületek között: Színház és színművészet, valamint Filmművészet és média. A kar központi küldetése, hogy magas szinten, kiváló szakembereket képezzen a színművészet és a film szakterületén, akik az egyre dinamikusabb és globalizáltabb kulturális kontextusban képesek lesznek szakmájuk gyakorlására, úgy a támogatott hazai és nemzetközi kulturális intézmények keretében, mint a független társulatoknál. A Színház és Film Kar kitűzött célja egy imaginatív és kreatív gondolkodás kialakítása, a performatív képességek fejlesztése, a klasszikus, tapasztalati és alternatív médiatechnikák használata, újszerű művészeti alkotások létrehozása érdekében. Meggyőződve a bevezető képzés fontosságáról, a Színházi Intézet (román tagozat), a Magyar Színházi Intézet és a Film és Média Intézet (román és magyar tagozat) keretében karunk képzési programokat kínál a Színház és színművészet, valamint a Filmművészet és média szakterületeken, valamennyi felsőoktatási szinten: alapképzésen, magiszteri képzésen és doktori képzésen.

Ösztöndíjak – UNIVERSITATEA BABEȘ-BOLYAI – FACULTATEA DE LITERE

2008-tól kezdődően a Csillagdában a nagyközönség számára is vannak tevékenységek. Péntek esténként, alkonyat után várják az érdeklődőket egy közel 2 órás programra, amely egy bevezető, magyarázó részből (a pillanatnyi égbolt konfigurációjának szimulálása, kivetítéssel, a megfigyelhető égi tárgyakról szóló magyarázattal), és egy gyakorlati részből, a rendelkezésre álló eszközök segítségével történő megfigyelésből áll. (Szenkovits Ferenc, az Egyetemi Csillagda igazgatója) Nyitvatartás 2008-tól kezdődően a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Csillagdája pénteken és szombaton heti rendszerességgel fogadja a csillagászat iránt érdeklődő látogatókat. A belépődíj 4 lej. A BBTE hallgatói és alkalmazottai díjmentesen látogathatják a csillagdát a diákigazolvány, valamint a munkahelyi igazolvány felmutatásával. Diákoknak és a más egyetemekről érkező hallgatóknak 50%-os kedvezményt biztosítunk. A rendszeres nyitvatartási program mellett az egyetemi Csillagda jelentős csillagászati események alkalmával is várja a látogatókat.

A kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem Földrajz karának Magyar Földrajzi Intézete

Karunk különböző ösztöndíj-lehetőségeket biztosít hallgatóinak. Ösztöndíjban a Bölcsészettudományi Kar nappali tagozatos, teljes idejű képzésben részt vevő hallgatói részesülhetnek, amennyiben az előző félévben minden tantervi (a tanulmányi szerződésben megjelölt) feltételnek eleget tettek. Tanulmányi és szociális alapú ösztöndíjban az egyetemi hallgatók maximum 6 félévben részesülhetnek, illetve egy félévben csak egyszer (függetlenül attól, hány képzésen vesznek részt párhuzamosan). Tanulmányi és érdemösztöndíj A tanulmányi és az érdemösztöndíj egy tanulmányi félév időtartamára adható. Érdemösztöndíjban évfolyamonként és szakonként a legjobb egyetemi tanulmányi eredményeket elérő hallgatónak ítélik oda a tanulmányi ösztöndíjra pályázók közül. Ennek értelmében a hallgatók a 2. félévvel kezdődően részesülhetnek érdemösztöndíjban. A tanulmányi és érdemösztöndíj odaítélése a féléves tanulmányi átlag alapján történik. Egyenlő eredmények esetében első lépésben publikációk, konferenciákon való részvétel pontszerűsítésével történik a különbségtétel.

Mi a véleményetek a Babeş-Bolyai Tudományegyetem magyar szakjáról? (Kolozsvár)

Részletek az alábbi magyar nyelvű pályázási útmutatóban olvashatók. Makovecz ösztöndíj és mobilitás A Babeş-Bolyai Tudományegyetem az Emberi Erőforrások Minisztériuma által meghirdetett – a "magyar Erasmus" néven is emlegetett – Makovecz Hallgatói Ösztöndíjprogram keretében alap-, mesteri- és doktori képzésben résztvevő nappali tagozatos hallgatók számára kínál teljes szemeszteres részképzéseket, valamint (a megmaradó források függvényében) részképzős tanulmányutakat a magyarországi és Kárpát-medencei felsőoktatási intézmények nappali munkarendű képzéseire. A jelentkezés április végéig történik. További információk, eredmények a program hivatalos oldalán olvashatók. Kérdésekkel Illyés Magdához lehet fordulni:,. További nemzetközi ösztöndíjprogramok SEE ösztöndíj norvég fő- és mellékszakosoknak. További részletek a román nyelvű oldalon.

A Területfejlesztés szak az egyetlen ilyen jellegű magyar nyelven működő szak Romániában. Végzősei a területfejlesztés, városrendezés, térképészet területén találnak munkavállalási lehetőségeket úgy az állami, mint a magánszférában is. Az európai uniós terület- és településfejlesztési projektek menedzsmentje szintén a területfejlesztés szakon végzett diákok kiemelt szakterülete. A területfejlesztés szakra olyan jelentkezőket várunk, akiket érdekel az állandóan átalakulóban levő környezetünk, a társadalmi, de főleg a gazdasági folyamatok által igényelt tér- és területrendezés szakmai fortélyai, azok módszerei, lehetőségei és alkalmazásai számos területen. A területfejlesztés alapszak a területfejlesztés és településfejlesztés ágazatában működő önkormányzatok és intézmények, valamint a magánszférában működő tervezői és urbanisztikai cégek számára képez szakembereket. Tantárgycsoportok: földrajz, közigazgatás, műszaki tudományok, jogtudomány, területfejlesztés gyakorlata. Elhelyezkedési lehetőségek: földrajztanár, kutató – oktatás, fejlesztő, szervező, tanácsadó, közigazgatás, városrendezés, vidékfejlesztés, területfejlesztés, térképészet – kormányzati szervek, kirendeltségek, önkormányzatok, magáncégek.

Az Akadémia működését pápai jóváhagyással a jezsuita rend szervezte és vezette; 1583-ban XII. Gergely pápa az intézményhez egy jezsuita szemináriumot csatolt. Az egyetem fejlődésével egy időben egyre fontosabb szerepet kap a természettudományok oktatása. Az említett előzmények is igazolják, hogy egy kolozsvári csillagda megalapítása egyre égetőbb szükségletté válik. A csillagászati vizsgálatok és kutatások elvégzésében, valamint a kolozsvári csillagvizsgáló létrehozását célzó tervek kidolgozásában fontos szerepe volt két jezsuita szerzetesnek: Jánosi Miklósnak (1701–1741) és Hell Miksának (1720–1792). A kolozsvári születésű jezsuita szerzetes, Jánosi Miklós bécsi tanulmányainak befejeztével kezdett tanítani a kolozsvári egyetemen (1734–1739). Az említett időszakban megalapozta a kiváló minőségű csillagászati oktatást és kidolgozta egy későbbi csillagda felállításának terveit. A csillagda megépítésének folytatása végett a jezsuita rend 1752-ben Hell Miksát küldte Kolozsvárra. Hell Miksa (1720–1792) Hell Miksa a csillagászati torony számára egy új tervet valósított meg, és személyesen rendelte meg Bécsből a kiváló teljesítményű csillagászati eszközöket.

Monday, 23-May-22 23:38:16 UTC