Mátrix Feltámadások Kritika

  1. The Matrix Resurrections / Mátrix: Feltámadások (2021) - Kritikus Tömeg
  2. KRITIKA: Mátrix feltámadások
  3. Mátrix: Feltámadások kritika | ForraiMárton.hu | Filmkritikus novellista blog.
  4. Mátrix feltámadások

És ugyan mindkét szempontból egészen jól teljesít a film, egyik aspektusában sem tűnik ki annyira a filmvilág többi alkotása közül, mint ahogy anno a Wachowski testvérek első disztopikus alkotása. A különleges effektek és az aprólékosan kidolgozott harci koreográfiák most is élvezhetőek és izgalmasak, de nem érződnek olyan extravagánsnak, vagy úttörőnek, mint két évtizeddel ezelőtt. Nem akarsz lemaradni semmiről? Rengeteg hír és cikk vár rád, lehet, hogy éppen nem jön szembe GSO-n vagy a social médiában. Segítünk, hogy naprakész maradj, kiválogatjuk neked a legjobbakat, iratkozz fel hírlevelünkre! Az új Mátrix mozi a korábbi filmek gondolati világát és mondanivalóját csak kis mértékben bővíti. Sőt, talán inkább csak nagyobb hangsúlyt ad egy korábban is kimondott, de kevesebb reflektorfényt kapott gondolatnak, ami a "velünk vagy ellenünk" szembenállás bináris mivoltának hamissága. Emellett a folytatás ugyan metsző pontossággal mutat rá és reflektál bizonyos társadalmi problémákra (a közösségi médiával és a politikai, illetve más jellegű megosztottsággal kapcsolatban), annak első ránézésre nincs konkrét filozófiai alapja.

The Matrix Resurrections / Mátrix: Feltámadások (2021) - Kritikus Tömeg

Mintha a film azt mondaná: "Ezt akartad? Hát itt van. " És "ez" gyönyörű és reményteli. Mert ha már mindannyiunknak itt kell lennünk, hogy ezt a filmet készítsük és nézzük, akkor akár a legjobbat is kihozhatjuk belőle. És ki ne szeretne emlékezni azokra a dolgokra, amiket szeretett? Ahogy a színlelt Morpheus mondja: "Semmi sem ápolja jobban a szorongást, mint egy kis nosztalgia". És mivel a Feltámadások nem törődik a finomságokkal, a film azzal zárul, hogy Neo és Trinity elmondja az Analitikusnak, hogy olyasmit adott nekik, amiről sosem gondolták volna, hogy megkaphatják. "Még egy esélyt. " Nem csak az életre, hanem arra is, hogy eljátsszák ezeket a karaktereket. Lana Wachowski talán nem szereti az okokat, amiért ezt a filmet meg kellett csinálnia. Sem a folyamatot, ami a film életre keltéséhez szükséges. De nem szereti kevésbé. És minden bizonnyal azt szeretné, ha te is szeretnéd. A nosztalgia olyan, mint bármi más; nem eleve jó vagy rossz. Az a kérdés, hogy hogyan használod. A Mátrix 4. létezésének okai mindenekelőtt tiszták.

A negyedik rész henceg egy kicsit, de pontosan tudja, hogy nem képes újra filmes forradalmat csinálni. Lana Wachowski az újdonságok hiányát humorral és nosztalgiával igyekszik ellensúlyozni. Gyanítom, hogy kevesekben hagyott maradandó nyomot a Mátrix: Forradalmak enervált epilógusa, így gyorsan idézzük fel, milyen próféciával zárult a trilógia 18 évvel ezelőtt: – Fogjuk még őt újra látni? – Egy nap, azt hiszem, igen – felelte a Sati nevű programkislánynak a bölcs Orákulum, majd hozzáfűzött még valami mély gondolatot a hit erejéről, nagyzenekari kísérettel és giccses CGI-naplementével megtámogatva. Az Orákulum természetesen ezúttal sem tévedett. Az a bizonyos nap ugyanis eljött, Neo két évtized elteltével tényleg visszatért közénk, talán még az sem véletlen, hogy épp karácsonykor. Visszatért, hogy pár órára megváltson minket az okostelefonunktól, a hírfolyamoktól és az algoritmusoktól, és ha a holtakat nem is, de egy rég eltemetett franchise-t feltámasszon poraiból. Az efféle hollywoodi csodatétel persze mindig kissé gyanús, főleg egy olyan trilógia esetében, amelyről széles körű konszenzus alakult ki, hogy már a második és harmadik rész is csak rontott az alapművön.

KRITIKA: Mátrix feltámadások

A Neil Patrick Harris által alakított Elemző a Mátrix feltámadások gonosztevője. De nem ő az író-rendező Lana Wachowski fő célpontja a filmben, nem ő az, akit le kell győzni. Ez a megtiszteltetés a film saját létezését illeti. Mert a franchise negyedik, ultramega része egy értekezés Hollywood megállíthatatlannak tűnő nosztalgiagépezetéről. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a film teljes mértékben ezt a gépezetet vádolja. A Mátrix feltámadások kezdete körülbelül annyira finom, mint egy gyönyörű nő piros ruhában. Nehéz nem észrevenni, hogy mi történik, hiszen a Feltámadások több mint önreferenciális. Arról szól, hogy egyáltalán elkészült, és hogy megnézed. A film új szereplőkkel kezdődik, akik kommentálják azt, amit most látunk. Mindezt úgy, hogy közben az eredeti film nyitányának újrajátszását nézik. "Úgy néz ki, mint egy régi kód" – mondja az egyik. "Nagyon ismerősnek tűnik" – mondja egy másik. Igen, így van. Mert ahogy Bugs (Jessica Henwick) hamarosan hozzáteszi: "Ismerjük ezt a történetet".

A magam részéről a Mátrix a múlt része, mint a Terminator-sorozat, vagy az Alien-sorozat. Ideje tovább lapozni. Értékelés: 5/10

Mátrix: Feltámadások kritika | ForraiMárton.hu | Filmkritikus novellista blog.

Mondanivaló meg leginkább nincs benne, legalábbis azon a pokolian eredeti gondolaton kívül, hogy szeretni egymást bizony nagyon jó és hasznos dolog, szóval ha szeretet van, akkor minden jó, ha meg nincs, akkor nem. És ezen még az sem változtat, hogy Wachowski, ahogy a korábbi részekben is, ezúttal is igyekszik behozni filozofikusnak tűnő gondolatokat, de hiába, ha tényleg annyira fut ki az egész, hogy ha két ember megfogja egymás kezét, az ám csak a csudaszép dolog. De legalább arra sikerült a forgatókönyvíróknak abszolút jól működő magyarázatot kitalálni, hogy mi történt a harmadik rész óta eltelt időben, miért vannak itt megint Neóék, és kinek áll mindez érdekében. Az, hogy a Mátrix: Feltámadások jól vagy kevésbé jól sikerült film-e, igazából attól függ, mit vártunk tőle. Ha azt, hogy legyen jobb a gyászosan gyenge második és harmadik résznél, hogy sikerüljön valami olyan kerettörténetet kitalálni hozzá, ami nem ciki, meg hogy rájátsszon a nosztalgiára, akkor tulajdonképpen minden oké, ez mind így van, éljen.

Talán megpróbálják vele rávenni az embert, hogy gyűjtse össze a magyarázó képregényeket, videojátékokat, spin-off akármiket, amelyek majd kibővítik és megmagyarázzák a háttérvilágot? Köszönöm, nem. A film legyen önmagában teljes, különben a mellékszálai csak úgy lógnak a levegőben, súlytalan és érdektelen az egész. Valahogy sejtettem, hogy ez lesz majd a probléma a Mátrix – Feltámadásokkal. Ugyan a remény élt bennem, hogy képesek lesznek egy jó filmet letenni az asztalra, és ki is békültem volna vele, ha a legendás első rész mellé csak egy korrekt filmet kapunk. De sajnos nem lett az. Sok-sok jó ötletet kaptunk, amiket nem sikerült koherens egésszé összegyúrniuk, és nem sikerült igazolást találniuk arra, miért kellett ennek a filmnek egyáltalán elkészülnie (nyilván a rakás zsén kívül). Lehet, hogy fura, de szerintem a Mátrix folytatások sokkal jobban működnének az Animátrixhoz hasonló antológiaként. Lana helyében megbíztam volna a Black Mirror vagy a Love, Death + Robots készítői közül néhányat, hogy írjanak remek, a Mátrix világában játszódó egyórás történeteket, animáltakat és élőszereplőseket vegyesen, olyanokat, amelyeknél garantált a mindfuck, és nem áll neki rosszul, ha otthagyja a nézőt egy rakás kérdéssel a fejében.

Mátrix feltámadások

Ezért érdemes volt feltámasztani? Publikálva 2021. december 23. 08:00 Kritikánk SPOILERMENTES. Neo (Keanu Reeves) még mindig a Mátrix rabja. Ez a virtuális valóság azonban már megváltozott. Az emberek színpompás, jólléti világban élnek, ahol konkrét és virtuális drogokon függenek. Így van ezzel Neo, azaz Thomas Anderson is, akit olyan emlékképek gyötörnek, amiktől gyógyszerek segítségével próbál szabadulni, de az a nő (Carrie-Anne Moss), akit a kávézóban szokott látni, több emlékképnél: mintha ismerték volna egymást korábban. És mikor megjelenik egy lány (Jessica Henwick), hogy megmutassa neki az igazságot, Neo vonakodva bár, de vele tart, hogy megtapasztalja, hogy változott meg a gépek és az emberek viszonya, amíg ő aludt. 1999-ben a Wachowski testvérek a Mátrixszal olyat mutattak, amihez hasonlót nem látott még a világ. Persze az elemei ismerősek voltak, de a sci-fi, a wire-fu és az egzisztencialista filozófia elképesztően cool elegye teljesen új és sajátos élményt eredményezett - olyannyira, hogy ezt az élményt a nyúlüregbe még mélyebbre hatoló folytatások sem tudták megismételni.

Így sajnos hamvába holt feltámadás lett ez, de néhány szervet azért sikerült megmenteni. A filmet a Mammut mozijának egyik VIP-részlegében néztük, ami annak élvezeti értékétől függetlenül kiváló ár-érték arányú szolgáltatást nyújtott. Romlottabb erkölcsűeknek mondom, hogy a netről amúgy ingyen tékázható.

  1. Mátrix: Feltámadások kritika - több, mint nosztalgia
  2. Dr vermes péter vélemény iskola
  3. Baleseti bejelentő online serije
  4. Mátrix Feltámadások kritika - Wide Screen
  5. A Mátrix feltámadások egy mestermű - csak nem úgy, ahogy azt vártuk • Filmsor.hu
  6. Szántód eladó ház
  7. Kult: És Neo már megint beveszi a piros pirulát, de miért? Megnéztük a Mátrix 4-et | hvg.hu
  8. Bge kvik karrier iroda
  9. Utazási tanácsok országonként
  10. Mátrix feltámadások
mátrix feltámadások kritika
  1. H&m kupon 25
  2. Bármi áron 1995 teljes film magyarul 2017 videa
  3. Elek ágh állatmenhely
Monday, 23-May-22 23:08:03 UTC